Mokymai patyčių tema priešmokyklinio amžiaus ir pradinių kl. mokiniams „Mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms!“

ANOTACIJA: Psichologai ir kiti specialistai patyčių problemą įžvelgia mokykloje ir jau vyresniame amžiuje. Vis dėlto, specialistai pastebi, kad „pagrindinės patyčių formos aptinkamos ir vaikų darželyje bei pradinėse klasėse, pavyzdžiui, socialinės prievartos forma”. Prie to priskiriamas ir dažnai iš vaikų lūpų pasigirstantis grasinimas: „Tada aš nebūsiu geriausias tavo draugas!”. Kai vaikas iš patirties suvokia, kad grasindamas gali įgyvendinti savo norus, jis supranta turintis galią kitų atžvilgiu. Ir kad dėl to dar juo žavimasi. Vaikai, kuriems patinka dominuoti kitų atžvilgiu ar juos erzinti, nebūtinai turi būti agresyvūs ar pikti. „Pakanka, kad jie suprastų, jog patyčios neša naudą ir niekas nesikiša”. Taigi, svarbu neleisti įsitvirtinti netinkamiems elgesio būdams ir laiku juos sustabdyti.

TIKSLAS: suteikti  priešmokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniams jų amžių atitinkančią informaciją apie patyčias, mokyti ką galima daryti patyčių situacijose, kad galėtum padėti sau ir savo draugams.   

DARBO METODAI: pokalbis,  žaidimai,  istorijų skaitymas bei aptarimas, piešimas, filmuotos medžiagos peržiūra ir aptarimas.

TRUKMĖ: 45 min. – 3 susitikimai

SKIRTA: priešmokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniai

AUTORĖ psichologė Ramunė Vidžiūnienė

Psichologė

Ramunė Vidžiūnienė
P.Cvirkos g. 1
Tel.: (8 679) 86380
El. p. r.vidziuniene@spt.moletai.lt