Mokymai dirbti su prevencine programa „Zipio draugai“

(PROGRAMĄ ADMINISTRUOJA IR KURUOJA VŠĮ „VAIKO LABUI“)

ANOTACIJA: Tarptautinė programa „Obuolio draugai“ yra ilgai lauktas programos „Zipio draugai“ tęsinys, skirtas jau vyresniems vaikams, t.y. 8–10 metų. Programa „Obuolio draugai“ padeda ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: moko vaikus suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis. Lietuvoje programa „Obuolio draugai“ vykdoma visų tipų bendrojo ugdymo mokyklų pradinėse klasėse ir prailgintos dienos grupėse, globos namuose ir vaikų dienos centruose. Ši programa pedagogams siūlo visą sistemą gerai apgalvotų uždavinių, būdų ir metodų bei konkrečių praktinių užduočių, kuriuos įvaldęs pedagogas gali efektyviai padėti vaikui išsiugdyti kasdieniam jo gyvenimui ir bendravimui taip reikalingus socialinius gebėjimus.

MOKYMŲ TIKSLAS:  pristatyti su vaikais dirbančius pedagogus, psichologus, mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų specialistus kas yra „Obuolio draugų“ programa, kad jie įgyvendindami šią programą galėtų padėti 8-10 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.

DARBO METODAI: paskaitos, diskusijos, skaidrės Power Point programoje, sudėtingų probleminių situacijų analizė, video medžiagos aptarimas.

TRUKMĖ: 24 akad. val.

SKIRTA:

  • Pradinių klasių mokytojams.
  • Specialistams (psichologams, soc. darbuotojams)

MOKYMŲ LEKTORĖS: Psichologė – psichoterapeutė Rūta Misiulienė, psichologė Ramunė Vidžiūnienė

Psichologė

Rūta Misiulienė
P. Cvirkos g. 1
Tel.: (8 679) 86839
El.p. r.misiuliene@spt.moletai.lt

Psichologė

Ramunė Vidžiūnienė
P. Cvirkos g. 1
Tel.: (8 679) 86380
El. p. r.vidziuniene@spt.moletai.lt