Atėjus vasaros iššūkiams, dalinuosi patarimais apie studijų pasirinkimus. Birželio 1-ąją ir birželio 3-ąją startuoja priėmimas į Lietuvos aukštąsias ir profesines mokyklas.
- Nepamiršk, kad vienu metu stojimo prašymą gali teikti tiek į aukštąsias mokyklas, tiek į profesinio mokymo įstaigas Lietuvoje. Tokiu atveju LAMA BPO tinklalapyje turėsi registruoti du atskirus prašymus. Stojimo į aukštąsias mokyklas prašymą rasi čia: https://bp.lamabpo.lt/bp2024/lama_is_pavasaris.do1…; į profesines mokyklas – čia: https://bp.lamabpo.lt/pr2024/lama_is.main .
- Visas svarbiausias priėmimo, stojamųjų egzaminų datas į aukštąsias mokyklas rasi čia: https://lamabpo.lt/pirmosios-pakopos-ir…/priemimo-datos/
- Visas svarbiausias priėmimo į profesines mokyklas datas rasi čia: https://lamabpo.lt/profesinis…/bendrojo-priemimo-terminai/
- Pildydamas bet kokį stojimo prašymą, BŪK ATIDUS! Šiais metais yra pokyčių (vienodi minimalūs reikalavimai stojantiesiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas; formuojama atskira konkursinė eilė, skirta socialinės dimensijos kriterijus atitinkantiems asmenims; VBE aritmetinių vidurkių svarba; reorganizuojamos aukštosios mokyklos ir pan.) Išsiaiškink juos!
- Pagalbą kaip pildyti stojimo prašymą į Lietuvos aukštąsias mokyklas rasi čia: https://lamabpo.lt/pirmosios…/pagalba-stojanciajam/
- Atsakymus kaip užpildyti profesinio mokymo prašymus rasi čia: https://lamabpo.lt/profesinis…/priemimo-sistemos-vedlys/
- Pasidomėk apie MODULINĮ mokymą, t.y. kad gali įgyti tam tikrų kompetencijų profesinėse mokyklose bei Darbo rinkos mokymo centruose dar besimokydamas gimnazijoje.
- Noro studijuoti nepakanka, labai svarbus ir įsitikinimas, kad pasirinkta studijų programa Tau tinka, tad pasidomėk, kas slepiasi po studijos programos pavadinimu: kokias paskaitas lankysi, kokią kvalifikacinę kategoriją įgysi, kokios yra mainų programos, būsimos karjeros galimybės ir kt.
- Esi tik pats atsakingas, už ką pats arba Valstybė į Tave investuos pinigus. Pasitikrink Darbo rinkos poreikius. čia: https://uzt.lt/darbo-rinka/47 .
Pasidomėk, koks vidutinis darbo užmokestis Tavęs laukia baigus vieną ar kitą specialybę, kiek uždirba ir kaip įsidarbina konkrečios mokymo įstaigos absolventai? Pasidomėk čia: https://www.manoalga.lt/ …
- Kur ir kaip bus pripažįstamas Tavo diplomas sužinoti gali čia: https://skvc.lrv.lt/lt/
- Nerimauji dėl paskolos studijoms ar pragyvenimui? Kreipkis: https://vsf.lrv.lt/Tik būk atsakingas. Pasiskolintą sumą visuomet reikia grąžinti.
- Išvyksti gyventi ar studijuoti į užsienį? Ketini pradėti dirbti? Ar viską išsiaiškinai su savo teritorine ligonių kasa? Kreipkis: https://ligoniukasa.lrv.lt/
- Nesielk, kaip draugas. Nestok ten, kur kviečia draugas. Visada atsakyk sau atvirai, ar ten matai save… Nepildyk kitų žmonių svajonių. Klausyk savo ŠIRDIES!
- AUKŠTASIS MOKSLAS SAVAIME NĖRA PRESTIŽAS. Prestižas – gebėti puikiai atlikti savo pasirinktą darbą. Tad, jei jau dabar esi pervargęs nuo įvairios literatūros skaitymo, savarankiško mokymosi, o sėdėjimas pamokose įkyrėjo, gal verta pagalvoti apie profesinį mokymąsi? Gal Tavo pašaukimas – amatas? Jei taip – tik pirmyn! Ne diplomas, o atliekama veikla žmogų daro laimingu ir turtingu.
- Jei jau visai nežinai, ką norėtum studijuoti, yra dar viena išeitis – laisvi metai, tačiau labai svarbu jų neiššvaistyti veltui. Jei planuoji tik dirbti, tikrai geriau savęs nepažinsi, o visų svajojamų pasaulio pinigų irgi neužsidirbsi… Savanoriauk, atlik privalomąją karo tarnybą. Tik plėsdamas savo akiratį, susitikdamas su skirtingais žmonėmis, kultūromis, patirdamas naujų dalykų, geriau pažinsi save, įgysi įvairesnės patirties.
- Ką daryti, jei nepasiseks įstoti? GYVENTI! Kiekviena nesėkmė mus užgrūdina ir padovanoja patirties. Svarbu plačiau atmerkti akis ir pamatyti kitas alternatyvas.
- Ką daryti, jei nežinai, ką daryti? Užeik, skambink, rašyk! Ieškantis visuomet randa!!! https://lksa.lt/nariai/
Linkiu, kad visiems Jums pasisektų, kad kiekvienas surastumėte savo kelią.
Karjeros specialistė Aušrinė Ambrazienė